Home » Amortizatorių keitimas

Amortizatorių keitimas

Amortizatorių keitimas (priekinių ir galinių)

Amortizatoriai viena pagrindinių važiuoklės dalių, kuri užtikrina patogų ir stabilų važiavimą. Jie turi išlaikyti ratų sukibimą su kelio danga net ir esant tam tikriems kelio nelygumams, taip garantuojant komfortišką važiavimą. Jei amortizatoriai nebeatlieka savo funkcijų, važiuojant nelygiu, duobėtu keliu automobilis gali tapti nestabilus, mažiau manevringas. Prastėjant amortizatorių veikimui, transporto priemonė gali pradėti slysti į šoną, ilgėja automobilio stabdymo kelias. Situacija gali tapti labai pavojinga, kai reikia greitai stabdyti. Tuomet yra reali tikimybė nukentėti tiek Jums bei keleiviams, tiek ir kitiems eismo dalyviams. Norint to išvengti, patartina profilaktiškai patikrinti amortizatorių būklę.

Važiuoklės dalys yra susijusios ir jungiasi tarpusavyje, todėl sugedus vienai važiuoklės daliai, gali greičiau gesti ir sveikos detalės (vairo taukės, šarnyrai, svirtys, įvorės, guoliai, šarnyrai, sailenblokai ir kt.). Todėl eksploatuojant automobilį su blogais amortizatoriais, tikėtina, jog atsiras kitų važiuoklės dalių  ar net visos sistemos gedimų ir bus reikalingas šarnyrų, traukių ir įvorių keitimas ar restauravimas, pneumatinės pakabos remontas ar kitų važiuoklės dalių keitimas ir tvarkymas. Dėl to labai svarbu laiku pastebėti jų problemas ir esant reikalui pakeisti naujais.

Dažnai amortizatoriai genda tada, kai yra neprofesionaliai sumontuoti, kai plyšta jų gumos, išteka tepalas. Tada kaupiasi purvas, smėlis, kurie sugadina šią važiuoklės dalį. Amortizatorių gedimų neišvengsime, nes jie dėvisi būtent tada, kai yra naudojami. Vadinasi, kiekvienos kelionės metu jų būklė po truputį prastėja. Kad amortizatorių gedimai nesukeltų rimtesnių problemų, svarbu tinkamu laiku juos pakeisti, neuždelsti. Dažnai automobilių gamintojai pateikia tam tikrą skaičių kilometrų, kuriuos nuvažiavus reikėtų montuoti naujus amortizatorius. Jeigu gamintojas nenurodė, kada tai reikėtų atlikti, juos rekomenduojama keisti nuvažiavus 80 tūkst. kilometrų. Keitimo laikotarpis taip pat priklauso nuo kelio dangos, kuria važinėjama, vairuotojo vairavimo ypatumų – nuo šių veiksnių amortizatorių eksploatavimo laikas gali sutrumpėti ar šiek tiek pailgėti. Tačiau bet kokiu atveju jie nuolat dėvėsi. Kad amortizatoriai nebetinkami eksploatuoti galima įtarti pamačius tepaluotus stūmoklius, pajutus, jog automobilis tapo ne toks stabilus ir gerai valdomas kelyje, sumažėjo kelionės komfortas. Tuomet verta kreiptis į patyrusius darbuotojus, kurie nustatys esamus defektus ir juos pašalins.

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ

Kaip sužinoti, ar jau reikalingas amortizatorių keitimas?

Amortizatorių būklę galima patikrinti visiems žinomu būdu – siūbuojant kėbulą aukštyn žemyn. Tačiau, šis patikrinimas efektyvus, kai amortizatoriai yra labai susidėvėję, o kitu atveju labai sunku nuspręsti, nes automobiliui stovint ir važiuojant amortizatorių veikimas labai skiriasi. Todėl juos reikėtų tikrinti autoservise, kur patyrę meistrai, atlikę specialią patikrą bei testus stenduose, pasakys, ar jau reikia montuoti naujus. Amortizatorių keitimas reikalauja tam tikrų teorinių žinių, praktinių įgūdžių bei įrangos. Mūsų įmonėje dirba kvalifikuoti darbuotojai, kurie yra sukaupę daug vertingos patirties taisant automobilius, todėl galime pasiūlyti profesionalų remonto darbų atlikimą. Rinkoje įsitvirtinę esame jau seniai, dirbame tik su patikimais partneriais, dėl to visiems mūsų parduodamiems BOGE amortizatoriams suteikiama dviejų metų garantija. Preliminari amortizatorių keitimo kaina autoservisuose Panevėžyje ir Utenoje – 35-120 Eur.

Netinkamų eksploatavimui amortizatorių nereikėtų išmesti bet kur, kadangi taip daroma žala aplinkai. Be to, jei juos pristatysite tam tikroms įmonėms, kurios priima šias dalis, galite užsidirbti šiek tiek pinigų, kuriuos galima prisidėti prie naujų amortizatorių pirkimo. Perkant amortizatorius nepatartina taupyti, nes kokybiška prekė Jums tarnaus daug ilgiau. Taip pat labai aktualu, kad amortizatorių keitimas būtų atliktas kokybiškai, nes nuo to taip pat priklauso jų eksploatavimo laikas. Kartais žmonės įsigyja labai gerus amortizatorius, tačiau jų montavimą patiki neprofesionaliems darbininkams arba keičiasi patys. Deja taip keičiant akumuliatorius, jie dažnai yra sugadinami arba įdedami netaisyklingai, dėl ko sutrumpėja jų tarnavimo laikas.
Amortizatoriai
Scroll to Top