Guolių keitimas

Važiuoklė yra viena svarbiausių automobilio sistemos dalių ir jos remontas ar restauravimo darbai turėtų būti atliekami labai atidžiai. Važiuoklės gedimai turi tiesioginę įtaką vairuotojo bei keleivių saugumui, dėl jos gedimų automobilis kelyje gali tapti nevaldomas. Tvarkinga važiuoklė kaip tik palaiko automobilio stabilumą, manevringumą, jo suvaldymą vingiuotame kelyje. Važiuoklės patikrą rekomenduojama atlikti kas pusmetį. Taip galima išvengti didesnių gedimų, kurie reikalautų daugiau Jūsų laiko ir pinigų sąnaudų.
Važiuoklės gedimus dažnai išduoda pasigirdęs iki šiol negirdėtas bildesys, traškesys, cypimas. Išgirdus automobiliui nebūdingus garsus, patariama kuo greičiau vykti į autoservisą, nes sugedus kažkuriai vienai važiuoklės detalei, greičiau dyla kitos sveikos dalys. Važiuoklių sistemos nuolat atsinaujina, todėl jeigu vairuotojas pats nieko nenutuokia apie važiuoklės sistemą ir jos remonto darbus, tuomet verta kreiptis į kvalifikuotus specialistus ir patikėti visą darbą jiems.
Automobilio ratai išlaiko automobilio masę, sušvelnina kelio nelygumų sukeltus nemalonius, stiprus smūgius. Jei ratai blogai sukimba su kelio danga, prastėja vairavimo kokybė, ilgėja stabdymo kelias, atsiranda grėsmė kelių eismo dalyviams. Labai svarbu, kad ratų montavimas ir balansavimas būtų atlikti atsakingai, taip ratai tvirčiau ir tampriau sukimba su kelio danga, pailgėja padangų tarnavimo trukmė.

Tinkamai parinkti ir kokybiškai sumontuoti ratų guoliai tarnauja ilgą laiką, užtikrina tolygų automobilio judėjimą kelyje. Jų pagrindinė paskirtis – tvirtai prilaikyti ratus prie automobilio, tačiau leisti jiems lengvai suktis, kad automobilis galėtų gerai judėti. Ratų guoliai būna įvairių rūšių, kiekvieno automobilio modeliui reikalingos skirtingų matmenų, diametro, storio detalės. Guolių keitimas taip pat atliekamas skirtingai: vieni yra presuojami, kiti – presuojami ir veržiami varžtais.

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ

Kuo rizikuojate laiku neatlikę ratų guolių keitimo?

Ratų guolių gedimus išduoda pasigirdęs automobiliui nebūdingas ūžesys, švilpimas. Jei genda priekinių ratų guoliai, tuomet garsas girdimas tik posūkių metu, o ilgiau nekreipiant į tai dėmesio – nemalonus garsas lydi visą kelionę. Jei laiku nebus atliktas guolių keitimas, ratas vis labiau atsilaisvins, automobilis praras stabilumą, o tai jau gali turėti liūdnų pasekmių: ima gesti ir sveikos automobilio važiuoklės dalys, padidėja nelaimingų atsitikimų tikimybė kelyje. Suprasti, kad guoliai yra pažeisti, galima labai nesunkiai – tereikia pasikelti automobilį ir patikrinti, ar ratas tvirtai laikosi. Jeigu jis juda labai laisvai, galima įtarti, jog ratų guoliai bus pradėję gesti. Tačiau, atlaisvėjęs ratas gali būti ir kitų važiuoklės gedimų rodiklis.

Ratų guoliai tarnaus daug ilgiau, jeigu bus tinkamai sumontuoti. Todėl, jei apie automobilius nusimanote nedaug arba jais nesidomite visai, pastebėję tokius požymius turėtumėte kreiptis į autoservisą. Geriau nebandyti jų pakeisti patiems, kadangi labai nesunku sugadinti naują keičiamą guolį jį perveržiant. Tačiau nepriveržus tiek kiek reikia, ratas gali greitu metu atlaisvėti. Remonto darbus patikėjus kvalifikuotiems meistrams, kurie puikiai išmano savo darbą, ratų guolių keitimas Jums nesukels dar didesnių problemų. Patyrę specialistai „Šasi“ autoservisuose Panevėžyje ir Utenoje dirba su reikalinga guolių montavimo įranga, žino, kaip kokybiškai pakeisti guolius, kad šie ilgai tarnautų.

Jei norima, kad ratų guoliai užtikrintų automobilio stabilumą kelyje, jog kelionių metu sumažėtų kuro sąnaudos, o kitos važiuoklės detalės ne taip greit gestų, tuomet vos tik išgirdus tam tikrą ūžesį ar kitą nemalonų garsą, reikėtų kuo greičiau kreiptis į autoservisą ir atlikti patikrą. Esame lanksti įmonė, kuriai rūpi klientas ir jo poreikiai, todėl visada stengiamės rasti kompromisą, patarti. Mūsų kvalifikuoti darbuotojai turi ilgametę patirtį, todėl gali garantuoti kokybišką darbų atlikimą ir užtikrinti puikų galutinį rezultatą.
Guolių keitimas