Home » Kaip paruošti automobilį techninei apžiūrai?

Kaip paruošti automobilį techninei apžiūrai?

Kaip paruošti automobilį techninei apžiūrai?

Lengvosios transporto priemonės, kuri yra naudojama savoms reikmėms, techninė apžiūra (TA) turi būti atliekama kas dvejus metus. Kol vieniems tai darbas, kuris visiškai nekelia jokio streso, kiti prieš kiekvieną apžiūrą labai nerimauja, kadangi beveik visada tenka susidurti su mažesniais arba didesniais gedimais, kurie reikalauja tvarkymo. Viso to galima išvengti tinkamai paruošus mašiną techninei apžiūrai.

Padangų patikra

Vienas svarbiausių elementų, kuriam reikia skirti dėmesio prieš važiuojant į techninę apžiūrą – padangos.  Tiesiog statistiškai labai daug transporto priemonių „nepraeina“ technikinės dėl to, kad padangos yra per daug susidėvėjusios arba netinkamos tam tikro sezono metu. Jeigu TA yra atliekama nuo balandžio iki spalio mėnesio – tokiu atveju ant mašinos turi būti vasarinės padangos. Kitais mėnesiais – žieminės arba universalios. Patikrinti padangas gali kiekvienas auto savininkas pats, tiesiog vizualiai apžiūrėdamas protektorių, susidėvėjimo lygį, žinoma, pamatavęs slėgį ir panašiai. Visa tai smulkmenos, tačiau jos gali užkirsti kelią TA patvirtinimui.

Važiuoklės apžiūra

Taip pat labai svarbu, kad būtų apžiūrima važiuoklė. TA specialistai pastebi, kad labai dažnai lietuviams nepavyksta praeiti apžiūros dėl stabdžių gedimų, defektų bei važiuoklės elementų, kurie yra per daug susidėvėję. Labai dažnai auto savininkams po patikros reikia keisti auto kaladėles, taip pat, šarnyrus. Dažnai ratų guolių susidėvėjimo ženklai bei kiti mazgai, kurie gali atrodyti tik kaip smulkmenos, tačiau pirmiausia  ne tik trukdo gauti TA, tačiau svarbiausia – kelia pavojų Jums kelyje. Jeigu važiuoklės sistemos gedimai yra dideli, deja, išvažiuoti iš apžiūros teks „ant tralo“. Visada geriausia atlikti profilaktines patikras ir kreiptis į autoservisą teikiantį važiuoklės remonto paslaugas, kad netektų susidurti su tokiais dideliais gedimais,

Elektronikos komponentų veikimas

Šiuolaikinės transporto priemonės yra labai inovatyvios ir dažniausiai turi labai daug elektronikos, kuri suteikia ne tik saugumą kelyje, tačiau ir patogumą. Gana dažnai TA patikros praeiti nepavyksta dėl to, kad elektronika yra sugedusi arba veikia netinkamai. Taigi, reikia patikrinti ir jos dalis. Tai, kas Jums gali atrodyti nesvarbu – pagal techninės apžiūros reglamentą gali būti kertiniai aspektai, kurie trukdys gauti pažymą ir naudotis mašina. Tai gali būti:
 • Neveikianti kondicionavimo sistema
 • Nepilnai veikiantis prietaisų skydelis
 • Žinoma, langai, kurie neatsirado
 • Kai neveikia bagažinės atidarymo sistema
Esame tikri, kad dažnos problemos yra puikiai žinomos patiems vairuotojams, tik jie dažniausiai tikisi, kad tai netrukdys gauti apžiūros patvirtinimo dokumento. Tačiau gali. Susitvarkykite gedimus, net jeigu jie nėra susiję su mašinos funkcionalumu arba saugumu, o tik su komfortu.

Smulkmenos, kurios dažniausiai pamirštamos

Žemiau pateikiame sąrašą smulkmenų, kurios gali atrodyti labai nereikšmingos. Visgi, visa tai veda link techninės apžiūros dokumento gavimo. 1.     Žinoma, reikia pasirūpinti, kad saugos diržai būtų jiems skirtose vietose. 2.     Padangų slėgis turi būti toks, kokios nurodytas gamintojo. 3.     Jeigu prieš du metus praėjote TA, tačiau buvo smulkių defektų – jie jau turėjo būti sutvarkyti. 4.     Jeigu mašina važiuoja dujomis – jų turi būti ne mažiau nei 50 proc. sistemos tūrio.

Saugumo reikalavimai

Reikia nepamiršti aspektų, kurie yra susiję su mašinos ir tuo pačiu keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumu. Tai yra anksčiau minėti saugos diržai. Svarbu, kad jie ne tik būtų, tačiau atitiktų reikalavimus, būtų geros kokybės, tose vietose, kur ir turi būti. Žinoma, svarbu, kad mašinoje būtų galiojantis gesintuvas, saugos liemenės, kurios su atšvaitais. Geriausia kelių dydžių, kad visi kelionės dalyviai, esant gedimams, galėtų būti saugiai kelkraštyje. Gal ir smulkmena, tačiau reikia nepamiršti, kad mašinoje taip pat privalo būti atšvaitinis trikampis ženklas, kuris yra naudojamas atsiradus auto gedimui kelyje. Viso to reikia siekiant praeiti TA, tačiau kur kas svarbiau – dėl savęs, savo bei kitų saugumo.

Patikrinkite, ar veikia

Vidutiniai ir didesni gedimai turi būti paliekami specialistams, kurie ne tik greitai atliks apžiūrą, ras problemą, tačiau ir ją sutvarkys. Visgi, mažos problemos dažniausiai gali būti sutvarkomos paties auto savininko. Ko reikia nepamiršti?
 1. Ar veikia langų valytuvai?
 2. Ar yra langų plovimo skysčio?
 3. Ar akumuliatoriaus baterija yra tinkamai pritvirtinta?
 4. Ar veikia mašinos žibintai?
 5. Ar padangų protektoriaus susidėvėjimo lygis yra geras? Vasaros metu jis turi būti ne mažesnis 1,6 mm., o žiemos periodu – ne mažesnis kaip 3 mm.
 6. Ar garso signalas veikia tinkamai?
 7. Ar pro galinio vaizdo veidrodėlį gerai matosi vaizdas?
 8. Ar veikia stabdymui skirti žibintai?
Techninė apžiūra tikrai neturi būti gąsdinantis dalykas. Svarbiausia yra jai tinkamai pasiruošti, tai yra, tinkamai paruošti transporto priemonę.
Scroll to Top