Home » Kuo skiriasi privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas nuo KASKO?

Kuo skiriasi privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas nuo KASKO?

Kuo skiriasi privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas nuo KASKO?

privalomas auto draudimas

Itin dažnai transporto priemonių savininkams (ypač tiems, kurie įsigyja, savo vardu registruoja pirmąją transporto priemonę) kyla daug klausimų, susijusių su automobilio registracijos tvarka. Vienas dažniausių iš jų – kuo skiriasi privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas nuo KASKO draudimo? Šiuo straipsniu atsakysime į šį, daugeliui vairuotojui itin aktualų klausimą.

Pirmasis, esminis, skirtumas – draudimą apimančios sritys. Vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu apdraudžiama tik vairuotojo civilinės atsakomybės sritis – draudimas tik tretiesiems eismo įvykių metu nukentėjusiems asmenims atlygins žalą tų eismo įvykių, kurių kaltininkas yra pats draudėjas. Kitaip tariant, įvykus eismo įvykiui, nuo kaltininko nukentėjusiems asmenims žalą atlygins įvykį sukėlusio vairuotojo draudimo bendrovė. Jei įvykus eismo įvykiui abi pusės (kaltininkas ir nukentėjusieji) sutaria dėl to, kas už įvykį atsakingas, paprasčiausiai užpildoma eismo įvykio deklaracija, draudiminės žalos atlyginimu, kaip ir minėjome, pasirūpina eismo įvykį sukėlusio asmens draudimo bendrovė. Vienas akivaizdžiausių privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo trūkumų – draudžiantis juo, skirtingai nei KASKO draudimu, žalos, patirtos eismo įvykio metu, atlyginimo, negauna besidraudžiantis asmuo. Maža to, į privalomojo draudimo sutartį nėra įtraukiami tokie galimi automobilio žalos veiksniai, kaip vagystė, stichinės nelaimės ir t.t.

KASKO draudimas yra daug platesnis savo apimamų draudimo sričių atžvilgiu. Pasirinkus jį, į draudimo veikimo sritis įtraukiamos ir su eismo įvykiais, ir su vagystėmis, ir su stichiniais gamtos jėgų incidentais susijusios rizikos. Verta paminėti ir tai, jog eismo įvykio atveju žala, padaryta apsidraudusio asmens automobiliui, atlyginama bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo to, ar jis nukentėjusysis, ar eismo įvykio kaltininkas. KASKO draudimas yra brangesnis už privalomąjį ir dėl to, jog savo veikimu apima, draudžia daug daugiau sričių, ir todėl, kad (priklausomai nuo draudimo kompanijos galimybių, siūlomų paslaugų spektro) šiuo draudimu vairuotojui gali būti pasiūloma keletas papildomų naudų, tokių kaip galimybė pasinaudoti pakaitiniu automobiliu ilgalaikio remonto atveju (remonto, atliekamo įvykus KASKO draudžiamam įvykiui) ar technine pagalba sugedus kelyje Lietuvoje arba visoje Europoje (nuo variklio užvedimo, iki transportavimo, nakvynės viešbutyje suorganizavimo rimtesnio gedimo atveju). Pravartu žinoti tai, kad KASKO draudimas yra privalomas tuo atveju, kai perkate savo transporto priemonę lizingu (išperkamąja nuoma). Unikalus KASKO draudimo niuansas – atlyginant juo draudžiamų įvykių metu patirtą žalą, pritaikoma KASKO sutartyje numatyta besąlyginė išskaita – franšizė, kurios dydį vairuotojas gali pasirinkti sutarties sudarymo metu. Įvykus draudiminiam įvykiui, KASKO draudimo bendrovė atlygina žalą patyrusiam (ar sukėlusiam) klientui franšizės sumą viršijančią nuostolių dalį. Verta žinoti, jog ir KASKO, ir privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo atveju žala pagal sutartį bus atlyginta tik tuo atveju, jei vairuotojas eismo įvykio metu nebuvo apsvaigęs nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, nevairavo chuliganiškai, pats neprovokavo eismo įvykio.

Automobilių remonto, nuomos paslaugos

Jei norite greitai ir kokybiškai suremontuoti savo automobilį arba išsinuomoti transporto priemonę kelionėms mikroautobusu, siūlome Jums savo – IĮ „ŠASI“ paslaugas. Kokybiškai, greitai ir geromis kainomis remontuojame klientų automobilius jau daugiau nei 26 metus. Per tokį ilgą darbo laiką sukaupėme  šiam verslui itin svarbią darbo patirtį, specifinį praktinį suvokimą ir įgijome nuolat besiplečiantį mūsų paslaugomis patenkintų, sugrįžtančių klientų ratą savo autoservisuose Utenoje ir Panevėžyje. Ne tik remontuojame įvairias automobilių dalis (stabdžių sistemas, guolius, amortizatorius, šarnyrus ir kt.), atliekame automobilių diagnostikos darbus, bet, plėsdami savo verslą, teikiame ir keleivinių mikroautobusų nuomos paslaugas (siūlome ir mikroautobusų pritaikytų kasdieniniams krovinių vežimo darbams, ir komfortabilių, modernių „mikriukų“ Jūsų kelionėms po Lietuvą ir Europą). Mūsų autoservisus rasite Panevėžyje (Paliūniškio g. 13) bei Utenoje (Palijoniškio g. 1a). IĮ „ŠASI“ – kokybiškos ir greitos transporto priemonių remonto, nuomos paslaugos!
 
Scroll to Top