Home » Patarimai, kurie padės Jums vairuoti blogo oro sąlygomis

Patarimai, kurie padės Jums vairuoti blogo oro sąlygomis

Patarimai, kurie padės Jums vairuoti blogo oro sąlygomis

blogas matomumas kelyje

Saugiai vairuoti transporto priemonę esant blogam orui sunku ne tik tam, kuris neseniai įgijo teisę tai daryti, tačiau ir tam, kuris jau turi ilgametį stažą. Reikia per daug nepasitikėti savo jėgomis, kadangi kai labai sninga, lyja, yra akvalangas ant kelio ar rūkas arba labai spigina saulė – suprastėja ne tik matomumas, tačiau ir automobilio valdymas kelyje. Dėl to reikia itin atsargiai atlikti manevrus, pasirinkti saugų greitį ir panašiai.

Verta akcentuoti, kad saugus vairavimas – dažniausiai yra ir pigesnis, ekonomiškas vairavimas. Tiesiog parinkus tinkamą greitį ir tuo pačiu nedarant staigių judesių – mes saugome savo transporto priemonę. Ji rečiau genda ir ilgiau tarnauja. Visa tai reiškia ne tik mažesnes išlaidas, tačiau ir saugumą kelyje.

Saugus atstumas

Esant blogoms oro sąlygoms labai svarbu, kad būtų tinkamai pasirinktas atstumas iki kitos transporto priemonės. Tai padeda išvengti didelės nelaimės, kai kuris nors vairuotojas nesuvaldo mašinos. Ypač svarbu tinkamas atstumas tokiu atveju, kai ant kelio yra sniego arba ledo. Stabdymo metu – pats stabdymo laikas pailgėja net kelis kartus, kadangi mašina slysta.

Žibintų patikra

Vėsiuoju metų laiku, žinoma, žibintai reikalingi kur kas dažniau. Ypač ilgieji, esant užmiestyje. Taigi, reikia reguliariai tikrinti – ar jie tikrai šviečia. Jeigu sninga – nuvalyti sniegą, kad žibintai būtų matomi kitiems.

Geros kokybės padangos

Tinkamai pasirūpinti automobilio padangomis reikia ne tik žiemos metu, tačiau ir visą laiką. Juk slidu ant kelio gali būti ir vasarą, kai ką tik nulijo ledukais ir rudenį, kai kelio danga pasidengia šlapiais lapais. Žinoma, pirmiausia reikia  padangų, kurios ger,ausiai tinka prie Jūsų automobilio. Taip pat reikia reguliariai tikrinti jų slėgį, galiausiai, protektoriaus raštą, kuris užtikrina, kad padangos sukibimas su danga bus patikimas. Nepamirškite, kad padangos protektorius žiemos periodu turi būti ne mažesnis nei 3 mm. Atsižvelgdami į saugumo užtikrinimą, savo klienetams siūlome autobusiukų nuomos paslaugą tik su kokybiškomis bei visus reikalavimus atitinkančiomis padangomis.

Važiavimas aukštesne pavara

Taip pat esant sudėtingoms oro sąlygoms dažniausiai siūloma vairuoti mašiną su aukštesne pavara. Tai padeda kur kas paprasčiau sulaikyti savo rankose automobilio kontrolę, kai jis slysta.

Atsakingas vairavimas

Esant sudėtingoms oro sąlygoms labai svarbu neskubėti, važiuoti ramiai ir tuo pačiu apgalvotai. Jeigu visi būtų tokie vairuotojai – pavojų ir nelaimių kelyje būtų kur kas mažiau. Svarbiausia yra atsiminti, kad kai oro sąlygos yra blogos – prioritetas yra ne greitis, ne bandymas skubiau pasiekti tikslą, tačiau saugumas. Esant blogoms oro sąlygoms svarbu susikoncentruoti ties darbu, kurį tuo metu darote, tai yra, vairavimu. Net naudinga išjungti muziką, kad niekas Jūsų neblaškytų.

Staigi reakcija į slydimą

Daugelis mūsų žino, kaip teoriškai reikia elgtis pradėjus slysti automobiliui. Problema, kad atsitikus šiai situacijai – dažnas vairuotojas paprasčiausiai pamiršta tą teorinę dalį ir pradeda panikuoti. Svarbiausia, pradėjus slysti, yra suimti vairą abejomis rankomis. Bandykite išvairuoti slydimą, tai yra, stengtis vairą sukti taip, kad pavyktų sugrįžti į savo kelią. Bet kuriuo atveju, dažniausiai labiausiai pasiteisinęs dalykas yra reakcija. Reikia kažką daryti, negalima nuimti rankų nuo vairo, nepradėkite staigiai stabdyti.

Degalų atsargos

Jeigu norite būti ramus, kad esant pavojui kelyje tikrai pavyks saugiai pasiekti tikslą – siūlome visada turėti bake daugiau degalų atsargų. Ir dėl to, kad per mažas kiekis gali iššaukti mašinos užvedimo problemas ir dėl to, kad dažniausiai pritrūkus degalų šaltuoju metų laiku – laukti jų papildymo yra ne taip malonu kaip kad vasarą. Žinoma, pasirūpinti degalų atsargomis reikia visus metus, tačiau žiemą, kai dažniausiai oro sąlygos yra ne tokios palankios – reikia labiau nei visada.

Saugumo priemonių rinkinys

Galiausiai, kad ir koks oras yra – svarbu mašinoje turėti ne tik pirmos pagalbos rinkinį, tačiau ir kitų atsargos priemonių komplektą, kuris leis būti ramiu, kad atsiradus kokioms nors problemoms kelyje, ypač blogu oru, nepanikuosite, o tinkamai su tuo susitvarkysite. Tokiame rinkinyje, kaip jau minėjome, žinoma, pirmiausia turi būti pirmos pagalbos priemonės, antklodė, kuri itin praverčia, kai mašina sugenda šaltuoju metų laiku, žibintuvėlį, geriausia ir kartu tinkančią išorinę bateriją, vandens ir maisto, kuris ilgai negenda.

Scroll to Top