Vairo traukių restauravimas ir keitimas

Vairo traukės ir jų antgaliai yra transporto priemonės vairo sistemos komponentai, kurių pagrindinė paskirtis – perduoti judesį iš vairo kolonėlės ir užtikrinti sinchronišką ratų pasisukimą į dešinę arba kairę pusę. Traukės itin svarbios automobilio manevringumui ir vairavimo saugumui, todėl būtina atkreipti dėmesį į galimus pažeidimus ir eksploatuoti tik techniškai tvarkingas transporto priemones. Vairo traukių, antgalių, apsauginių gumų nusidėvėjimui įtakos turi prasta kelių danga, drėgmė bei purvas, o vidutinė jų tarnavimo trukmė atitinka 30000-40000 ridos kilometrų.

Vairo traukės gedimo (nusidėvėjimo) požymiai:

  • jaučiamas vairo laisvumas,
  • girdimas bildesys sukant vairą,
  • girdimas bildesys staigiai įsibėgėjant arba stabdant,
  • girdimas bildesys važiuojant nelygiu keliu.

Pajutus automobilio nestabilumą vairavimo metu, pastebėjus įtartinus garsus, vizualiai matomus gedimus arba siekiant laiku jų išvengti, geriausia kreiptis į autoserviso specialistus. Vairo traukių restauravimas ar keitimas naujomis – tai viena iš daugelio profesionalių „Šasi“ meistrų teikiamų paslaugų. Naudodami specialius traukių nuėmimo įrankius, remontą atliekame greitai ir nepažeisdami vairo mechanizmo elementų. Po šio važiuoklės dalių taisymo taip pat rekomenduojame pas mus atlikti ir ratų suvedimą.

Mūsų dirbtuvėse Panevėžyje ir Utenoje garantuojame kokybiškus remonto darbus lengviesiems automobiliams, traktoriams, sunkvežimiams. Įvertinus automobilio traukių būklę, pasiūlome geriausią sprendimą – keitimą arba atnaujinimą. Restauravimas daugeliu atveju gali būti tinkamas variantas, gerokai prailginantis detalių tarnavimo laiką. Vairo traukių restauravimas „Šasi“ servisuose kainuoja apie 10-40 eurų priklausomai nuo automobilio markės, o sunkvežimių, žemės ūkio mašinų bei reaktyvinių traukių – 20-80 eurų. Į dirbtuves galite atvykti su automobiliu arba atvežti jau išimtas restauracijai dalis. Jeigu stebimas žymus nusidėvėjimas ar defektai, tuomet privaloma keisti senas traukes bei pažeistas jų sistemos dalis naujomis ir tokiu būdu išvengti galimų vairo mechanizmo išsiderinimo pasekmių. Keičiant vairo traukes (ašis su obuoliais) dažnai patariama keisti ir jų antgalius, be to, įvertinama gofruotos dengiančios apsauginės gumos būklė: ar nėra jos įtrūkimų, deformacijų.

Tuo atveju, jei nusprendėte remontuoti automobilį savarankiškai, pas mus taip pat galite įsigyti vairo traukių nuėmiklių, raktų, kitų įrankių, naujų traukių, jų antgalių, apsauginių gumų bei įvairių kitų važiuoklės dalių keitimo darbams.

Tik tvarkingas vairo sistemos veikimas leis saugiai judėti keliuose, todėl reikalinga nuolat stebėti automobilio techninę būklę. Diagnostikos metu nustačius vairo traukių keitimo arba restauravimo būtinybę, mūsų automechanikai pasirūpins, kad važiavimas vėl būtų patikimas ir komfortabilus.

Vairo traukių restauravimas ir keitimas
Vairo traukių restauravimas ir keitimas

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ