Home » Vairo traukių restauravimas, keitimas

Vairo traukių restauravimas, keitimas

Vairo traukių restauravimas ir keitimas

Vairo traukės ir jų antgaliai yra transporto priemonės vairo sistemos komponentai, kurių pagrindinė paskirtis – perduoti judesį iš vairo kolonėlės ir užtikrinti sinchronišką ratų pasisukimą į dešinę arba kairę pusę. Traukės itin svarbios automobilio manevringumui ir vairavimo saugumui, todėl būtina atkreipti dėmesį į galimus pažeidimus ir eksploatuoti tik techniškai tvarkingas transporto priemones. Vairo traukių, antgalių, apsauginių gumų nusidėvėjimui įtakos turi prasta kelių danga, drėgmė bei purvas, o vidutinė jų tarnavimo trukmė atitinka 30000-40000 ridos kilometrų.

Vairo traukės gedimo (nusidėvėjimo) požymiai:

  • jaučiamas vairo laisvumas,
  • girdimas bildesys sukant vairą,
  • girdimas bildesys staigiai įsibėgėjant arba stabdant,
  • girdimas bildesys važiuojant nelygiu keliu.

Pajutus automobilio nestabilumą vairavimo metu, pastebėjus įtartinus garsus, vizualiai matomus gedimus arba siekiant laiku jų išvengti, geriausia kreiptis į autoserviso specialistus. Vairo traukių restauravimas ar keitimas naujomis – tai viena iš daugelio profesionalių „Šasi“ meistrų teikiamų paslaugų. Naudodami specialius traukių nuėmimo įrankius, remontą atliekame greitai ir nepažeisdami vairo mechanizmo elementų. Po šio važiuoklės dalių taisymo taip pat rekomenduojame pas mus atlikti ir kompiuterinį ratų suvedimą.

Mūsų dirbtuvėse Panevėžyje ir Utenoje garantuojame kokybiškus remonto darbus lengviesiems automobiliams, traktoriams, sunkvežimiams. Įvertinus automobilio traukių būklę, pasiūlome geriausią sprendimą – keitimą arba atnaujinimą. Restauravimas daugeliu atveju gali būti tinkamas variantas, gerokai prailginantis detalių tarnavimo laiką. Vairo traukių restauravimas „Šasi“ servisuose kainuoja apie 10-40 eurų priklausomai nuo automobilio markės, o sunkvežimių, žemės ūkio mašinų bei reaktyvinių traukių – 20-80 eurų. Į dirbtuves galite atvykti su automobiliu arba atvežti jau išimtas restauracijai dalis. Jeigu stebimas žymus nusidėvėjimas ar defektai, tuomet privaloma keisti senas traukes bei pažeistas jų sistemos dalis naujomis ir tokiu būdu išvengti galimų vairo mechanizmo išsiderinimo pasekmių. Keičiant vairo traukes (ašis su obuoliais) dažnai patariama keisti ir jų antgalius, be to, įvertinama gofruotos dengiančios apsauginės gumos būklė: ar nėra jos įtrūkimų, deformacijų.

Tuo atveju, jei nusprendėte remontuoti automobilį savarankiškai, pas mus taip pat galite įsigyti vairo traukių nuėmiklių, raktų, kitų įrankių, naujų traukių, jų antgalių, apsauginių gumų bei įvairių kitų važiuoklės dalių keitimo darbams.

Tik tvarkingas vairo sistemos veikimas leis saugiai judėti keliuose, todėl reikalinga nuolat stebėti automobilio techninę būklę. Diagnostikos metu nustačius vairo traukių keitimo arba restauravimo būtinybę, mūsų automechanikai pasirūpins, kad važiavimas vėl būtų patikimas ir komfortabilus.

Vairo traukių restauravimas ir keitimas
Vairo traukių restauravimas ir keitimas

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ

Kada reikia atlikti vairo traukių keitimo ir restauravimo darbus?

Jei automobilis tapo mažiau stabilus kelyje, ne taip greitai reaguoja į vairo pasukimą ar atsirado pašalinių garsų sukant vairą ar važiuojant nelygia kelio danga – galima įtarti automobilio vairo mechanizmo gedimą. Iš vairo kolonėlės judesys perduodamas trauke, kuri turi antgalį ir yra montuojama ant rato stebulės. Visos judančios detalės turi apsaugines gumas, o joms susidėvėjus, nešvarumai patenka ant darbinių paviršių ir tuojau pat traukė ar antgalis susidėvi. Tuomet reikalingas antgalių ar traukių restauravimas ar keitimas

Apsauginės gumos pažeidimą pastebėti yra sunku, nes jam atsiradus, automobilio vairavimo savybės nekinta, tiesiog atsiranda galimybė nešvarumams patekti ant paviršių. Neilgai trukus, dėl netolygios trinties ir korozijos, vairo traukės ar vairo traukės antgaliai tampa netinkami naudoti ir atsiranda laisvumas, klibėjimas, reikalingos remonto paslaugos. Panevėžys ir Utena yra miestai, kuriuose varo traukių ir visos vairavimo sistemos remontą atlikti kviečia automobilių remonto dirbtuvė „Šasi“.

Jei norite kuo daugiau sutaupyti ir rūpinatės remonto kaina, galima remontą atlikti šiek tiek pigiau. Vietoje naujų vairo traukių ir jų antgalių, naudokitės restauravimo paslaugomis. Nors skirtingų automobilių komponentai skiriasi, daugeliu atvejų, restauravimas leidžia sutaupyti didelę dalį remonto kainos. Restauruotos detalės savybės nenusileidžia naujai detalei. Visas paslaugas atliksime vienoje vietoje, restauracija nesukels papildomų nepatogumų.

Scroll to Top