Home » Važiuoklės diagnostika

Važiuoklės diagnostika

Važiuoklės diagnostika

Daug skirtingų detalių, sujungtų į vieną, sudaro važiuoklę. Atsiradus neįprastiems garsams ir pakitus vairavimo savybėms, automobilio stabilumui, tampa akivaizdu, jog reikia remontuoti važiuoklę. Gali būti iki galo neaišku, kuriuos važiuoklės komponentus reikia restauruoti ar keisti naujais. Daugelio detalių susidėvėjimo simptomai yra panašūs – vairo laisvumas ir pašaliniai garsai iš važiuoklės. Tiksliems defektams nustatyti padeda važiuoklės diagnostika. Šios paslaugos reguliarus atlikimas gali padėti konstatuoti gedimus ankstyvoje stadijoje ir užkirsti kelią didesniems gedimams. Diagnostikos kaina, palyginus su netaisomos važiuoklės žala, yra labai nedidelė. Reguliari automobilio priežiūra yra geriausia investicija ir būdas išvengti didelių remonto darbų.

Kodėl reikalinga važiuoklės diagnostika?

Važiuoklė yra viena pagrindinių automobilio sistemų, kuri užtikrina ne tik patogų važiavimą, bet ir įtakoja vairuotojo bei keleivių saugumą. Todėl į autoservisą reikėtų vykti ne tik tada, kai kas nors sugenda, bet reguliariai patikrinti važiuoklės būklę, bent kartą ar du per metus, atsižvelgiant į automobilio ridą bei vairuotojo vairavimo ypatumus. Reguliariai atliekama važiuoklės diagnostika gali užkirsti kelią rimtiems automobilio gedimams. Mūsų autoserviso meistrai atlieka lengvųjų automobilių, visureigių, mikroautobusų važiuoklės diagnostiką bei važiuoklės remonto darbus. Važiuoklė yra sudaryta iš pakabos, rėmo, tiltų bei ratų. Jos detalės yra susijusios su kitomis automobilio sistemomis, todėl jų gedimai gali įtakoti ir tų sistemų nekokybišką veikimą. Dėka tvarkingos važiuoklės automobilis turi geresnį sukibimą su kelio danga, švelniau važiuoja per įvairias duobes, nelygumus, kas užtikrina patogų keleivių važiavimą.

Kartais sulūžus ar sugedus kuriai nors važiuoklės daliai, automobilis kelyje gali tapti nevaldomas. Dėl šios priežasties labai svarbu laiku nustatyti važiuoklės detalių gedimus ir užkirsti kelią rimtesniems automobilio gedimams ar nelaimingiems atsitikimams. Dažniausiai pasitaikančius automobilio važiuoklės gedimus įtakoja amortizatoriai, svirtys, traukės, įvorės, šarnyrai, ratų guoliai. Amortizatoriai užtikrina automobilio keleivių komfortą, sušvelnina patiriamus smūgius, užtikrina stabilų automobilio ratų sukibimą su kelio danga. Jeigu automobilio amortizatoriai yra netvarkingi, prastėja važiavimo kokybė ir automobilio stabilumas duobėtame ar daug posūkių turinčiame kelyje, o staigiai stabdant – ilgėja automobilio stabdymo kelias. Netvarkingi amortizatoriai įtakoja bei kenkia kitoms važiuoklės dalims – svirtims, traukėms ir t.t., o tvarkingi – suteikia stabilumą, saugumą kelyje, užtikrina patogų keliavimą, todėl labai svarbu juos nuolat patikrinti. Važiuoklės diagnostika dažniausiai ir prasideda būtent nuo amortizatorių būklės tikrinimo. Jei jų efektyvumas didesnis negu 50 proc., tuomet juos dar galima eksploatuoti, jei ne – patartina keisti naujais. Juos galite įsigyti mūsų autoservise, kur keitimo darbus atliks patyrę specialistai.

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ

Kaip atliekama važiuoklės diagnostika?

Važiuoklės diagnostikos metu tikriname šarnyrų, sailenblokų, stabilizatorių traukių, stabilizatorių įvorių būklę. Susidėvėjusius šarnyrus, traukes, įvores, sailenblokus išduoda pasigirdę automobiliui nebūdingi garsai, bildesys, tokį automobilį tampa nesaugu vairuoti. Kadangi visos šios detalės įtakoja automobilio stabilumą bei manevringumą kelyje, būtina jas keisti. Klientų patogumui, surastus gedimus galime pašalinti vietoje per trumpą laiką.
Ratų guoliai užtikrina normalų automobilio judėjimą kelyje. Jų gedimą galima įtarti pasigirdus ūžesiui ar švilpimui, vėliau garsas girdisi nuolat, gali atsirasti vibracija, kurią jaučiame per vairą. Netvarkingi guoliai turi įtakos ratų laisvėjimui, vadinasi, įtakoja vairuotojo, keleivių bei kitų transporto priemonių saugumą. Kadangi kiekvieno automobilio ratų guoliai yra skirtingų matmenų, svorio, diametro, todėl jų keitimą reikėtų patikėti kvalifikuotiems meistrams. Tvarkingi ratų guoliai užtikrina tvirtą rato sukibimą su automobiliu, leidžiant jam laisvai judėti. Atlikdami diagnostiką nustatome ir granatų būklę, kuri įtakoja ratų sukimąsi. Svarbu, kad tiek išorinės, tiek vidinės granatos gumos nebūtų plyšusios, nes jos saugo nuo tepalų išbėgimo ir įvairaus purvo patekimo. Tačiau kartais granata gali būti sugedusi net ir tuo atveju, kai apsauginė guma neplyšusi, žinoma, tai nustatyti yra sunkiau. Apie granatos gedimą galite suprasti iš traškesio, kai sukama į vieną ar kitą pusę.

Atlikdami važiuoklės diagnostiką naudojame šiuolaikišką, modernią įrangą bei vadovaujamės sukaupta ilgamete darbo patirtimi ir įgytomis žiniomis, kurios daugeliu atveju padeda greitai nustatyti esamus gedimus. Klientams pageidaujant, galime sudaryti reikalingų remonto darbų sąrašą, pasakyti, kiek laiko ir pinigų visa tai kainuos.

 

Kodėl verta kreiptis į mūsų autoservisą?

Jei turite problemų su automobilio važiuokle, patikėkite jos diagnostiką ir remontą tiems, kas specializuojasi būtent šioje srityje. Automobilių remonto dirbtuvėse „Šasi“ Panevėžyje ir Utenoje naudojame specialią įrangą, palengvinančią gedimų diagnozavimą važiuoklėje ir greitą bei užtikrintą remontą. Vienoje vietoje surasime gedimą, pasiūlysime jo sprendimo būdus ir defektą pašalinsime. Tikime, kad savo srities profesionalai privalo visą dėmesį skirti sričiai, kurią geriausiai išmano. Būtent dėl to, mūsų remonto dirbtuvėse neatliekamas variklio remontas ar dažymo darbai, visas dėmesys skiriamas išskirtinai važiuoklėms. Patyrusiam meistrui, atlikti jam įprastus darbus užtrunka mažiau laiko, todėl paslaugas galime pasiūlyti pigiau. Galutinė darbų kaina yra aiški tik atlikus važiuoklės diagnostiką, be to, remonto eigoje gali šiek tiek kisti.

Važiuoklės diagnostika
Scroll to Top