Home » Kaip apsaugoti save ir transporto priemonę slidžiame kelyje?

Kaip apsaugoti save ir transporto priemonę slidžiame kelyje?

Kaip apsaugoti save ir transporto priemonę slidžiame kelyje?

slidus kelias

Jūsų ir Jūsų vairuojamos transporto priemonės saugumas ekstremalių situacijų metu, pvz. vairuojant slidžia kelio danga, yra itin svarbi tema ne tik pradedančiajam, bet ir profesionaliam vairuotojui, turinčiam daugybės metų transporto priemonės vairavimo stažą. Mat nors pradedantieji vairuotojai neturi daug praktinės patirties, nežino, nesupranta kai kurių su vairavimu ekstremaliomis sąlygomis susijusių niuansų, profesionalai, savo ruožtu neretai dėl savo didelės patirties, puikių vairavimo įgūdžių gali būti linkę pervertinti savo galimybes, numoti ranka į akivaizdžius pavojaus signalus ar elementarius saugumo reikalavimus. Tad reguliariai pasimokyti ar prisiminti, kaip valdyti transporto priemonę slidžiame kelyje, apsaugoti save ir kitus eismo dalyvius, pravartu kiekvienam eismo dalyviui. Žemiau pateikiame mūsų manymu svarbius patarimus, padėsiančius Jums saugiai eksploatuoti savo automobilį sudėtingomis – slidaus kelio – sąlygomis.

 

Vairuokite tvarkingą transporto priemonę

Itin paprastas, tačiau neretai ignoruojamas patarimas. Jei Jūsų vairuojama transporto priemonė bus techniškai, fiziškai tvarkinga – kokybiškai veiks vairo, stabdžių sistemos, lempos teiks pakankamai gerą kelio apšvietimą, padangos bus pritaikytos pagal metų laiką, keičiamos reguliariai – ne tik daug saugiau jausitės vairavimo metu, bet, ekstremalių situacijų, pvz. slidaus, itin šlapio kelio atveju, galėsite lengviau, greičiau sustabdyti transporto priemonę, paprasčiau manevruoti kelyje. Net ir sekundės dalele greitesnis automobilio reagavimas į atliekamus manevrus ar pora sekundžių greičiau suveikiantys automobilio stabdžiai gali išgelbėti Jus ir kitus eismo dalyvius nuo įvairių nelaimingų atsitikimų. Svarbu turėti ir tvarkingus transporto priemonės privalomojo draudimo ir KASKO dokumentus – nelaimingo atsitikimo atveju ženkliai sumažinsite automobilio remontui ir panašiems veiksmams skirsiamas išlaidas.

Būkite kiek įmanoma pasiruošęs nenumatytoms situacijoms

Vairuotojui patartina ne tik turėti tvarkingą, puikią veikiančią transporto priemonę, bet važiavimo metu nepamiršti ir savo dėmesingumo bei sprendimų, priimamų vairavimo metu, svarbos ir įtakos situacijai kelyje. Patariame vairavimo metu (ypač sudėtingomis, slidaus kelio sąlygomis) vengti dėmesį blaškančių veiksnių – itin garsiai automobilyje paleistos muzikos, dėmesio nukreipimo nuo kelio, naršymo telefone, kitų pašalinių, su vairavimu nesusijusių veiksmų. Svarbu išlaikyti maksimalų budrumą, už vairo sėsti tik tada, kai jaučiate, jog pajėgsite išlikti budrus visą vairavimo laiką. Taip pat žinant, numanant oro sąlygų kintamumą, nepastovumą ar suplanavus ilgesnę kelionę, patariame peržiūrėti orų prognozes – daug lengviau būti pasiruošus netikėtoms oro sąlygoms, kai žinai, jog jų tikimybė – sąlyginai didelė.

Nepamirškite praktinių važiavimo slidžiais keliais patarimų

Jei važiuojate slidžia – apsnigta, apledėjusia – kelio danga, yra kelios esminės taisyklės, kurių pravartu laikytis tokiais atvejais. Vienas svarbesnių patarimų – pasirinkite saugų greitį. Nepriklausomai nuo to, koks yra maksimalus leistinas greitis viename ar kitame kelio ruože, įvertinkite ir realią kelio būklę, situaciją jame, ir savo, kaip vairuotojo įgūdžius, ir vairuojamos transporto priemonės būklę. Pagal visus šiuos veiksnius pasirinkite tokį greitį, kokiu važiuodamas ne tik jausitės saugus, bet ir žinosite, jog, iškilus nenumatytoms situacijoms kelyje, galėsite efektyviai sureaguoti. Važiuojant slidžia kelio danga taip pat svarbu vengti (jei tai įmanoma) itin staigaus vairo sukimo, staigaus, netolygaus pagreitėjimo ar stabdymo. Prastesnis kelio dangos sukibimas su Jūsų automobilio padangomis slidaus kelio atveju reiškia tai, jog automobilį bus daug sunkiau suvaldyti, vairuojama transporto priemonė gali daug lengviau prarasti pusiausvyrą, tinkamai nevaldoma nukrypti, nuvažiuoti nuo kelio dangos. Dar vienas naudingas patarimas – vairuodami ekstremaliomis sąlygomis (pavyzdžiui, itin lietingu oru, kai kelio danga šlapia) laikykitės didesnio nei įprasta atstumo nuo kitų transporto priemonių. Taip padidinsite savo galimybes tinkamai sureaguoti, išvengti dėl prastų meteorologinių sąlygų atsirandančių veiksnių neigiamo poveikio – ilgesnio stabdymo kelio, sudėtingesnio automobilio valdymo ir t.t.

Automobilių remonto, nuomos paslaugos

Jei norite greitai ir kokybiškai suremontuoti savo automobilį arba išsinuomoti transporto priemonę kasdieninėms kelionėms ar atostogoms, siūlome Jums savo – IĮ „ŠASI“ paslaugas. Ne tik remontuojame įvairias automobilių dalis – stabdžių sistemas, guolius, amortizatorius, šarnyrus ir kt., bet ir teikiame mikriukų nuomą. Mūsų autoservisus rasite Panevėžyje (Paliūniškio g. 13) bei Utenoje (Palijoniškio g. 1a).
Scroll to Top