Home » Sailenblokai – kas tai?

Sailenblokai – kas tai?

Sailenblokai – kas tai?

sailenblokas kas tai

Sailenblokas (sailentblokas) – šarnyras, kuris daugiausiai skirtas sumažinti vibraciją ir sušvelninti smūgius, perduodamus iš automobilio rato į jo kėbulą transporto priemonės vidų. Važiuoklėje naudojami sailenblokai taip pat yra atsakingi už optimalios ratų trajektorijos palaikymą, taigi, jie tuo pat metu ir tiesiogiai veikia transporto priemonės valdymo saugumą, ypač situacijose, kai reikalingas staigus automobilio manevravimas. 

Sailenbloko detalę dažniausiai sudaro dvi metalinės įvorės, tvirtai sujungtos su tarpikliu, pagamintu iš triukšmą slopinančios medžiagos (paprastai tam naudojama guma arba poliuretanas). Sailenblokai automobiliuose gali būti įrengiami priekinėse ir galinėse pakabos svirtyse, taip pat kaip tvirtinimo taškai amortizatorių, variklio, transmisijos mechanizmuose ar įvorės stabilizatoriuose. Taigi, tokia iš pažiūros maža detalė važiuojančioje transporto priemonėje atlieka itin daug funkcijų, automobiliui suteikia papildomo saugumo, stabilumo, manevringumo bei komfortiškumo.

Sailenblokų tarnavimo laikas

Vidutinis sailenblokų tarnavimo laikas – 100 000 km. Tačiau toks skaičius realus tik tada, jei automobiliu važiuojate itin geromis klimatinėmis sąlygomis, geros kokybės kelio danga. Regionuose, šalyse, kuriose vyrauja klimatas, kuriam būdingos didelės temperatūrų amplitudės, sailenblokai keičiami vidustiniškai kas 50 000 km. nuvažiuotų kilometrų.
Verta paminėti, jog sailenblokai neremontuojami, tik keičiami ir geriau jų keitimo neatidėlioti. Tokio patarimo nesilaikymas gali reikšti ne tik nemažas papildomas išlaidas, bet ir padidėjusią eismo įvykio riziką, sumažėjusį automobilio saugumą, manevringumą važiavimo metu. Naudojimui nebetinkamas sailentblokas gali palaipsniui deformuoti detales, ant kurių yra tvirtinamas, dėl to gali netgi tekti keisti visą pakabos svirties mazgą. Automobilio važiuoklė yra tarpusavyje susijusių, sąveikaujančių mechaninių detalių visuma, pavėluotas sailenbloko pakeitimas gali sukelti didesnę nepageidaujamą grandininę reakciją – pagreitėjusį rutulinių guolių, vairo traukės antgalių ir kitų dalių nusidėvėjimą.

Galimos sailenbloko gedimo priežastys

Sailenblokų gedimo priežastys gali būti itin įvairios. Nuo kelių kokybės, klimatinių sąlygų, iki vairuotojo važiavimo stiliaus, žemiau pateikiame pagrindines sailenblokų gedimo priežastis.
  • Netinkamas vairavimo stilius. Reikėtų prisiminti, kad net iki 90% apkrovų, tenkančių automobilio pakabos elementams šiam važiuojant per kelio nelygumus, yra „priimama“ sailenblokų. Tad neatsargaus vairavimo duobėtais keliais pasekmės šiai automobilio daliai – aiškios;
  • Pernelyg atsargus vairavimo stilius taip pat kenkia automobiliui, ypač jo sailenblokams su guminėmis tarpinėmis. Pastarosios gali greitai prarasti elastingumą dėl veikimo itin siaurame judesio amplitudės diapazone;
  • Netinkamas sailenblokų sumontavimas guminiame tarpiklyje;
  • Guminio sailenbloko tarpiklio pažeidimas įvairiomis alyvomis, tepalais, degalais, apsauginiais antiužšalimo reagentais;
  • Žinoma, sailenbloko gedimai gali atsirasti ir viršijus šios detalės optimalios eksploatacijos laiką (atsižvelgiant į klimato, kelių kokybės sąlygas).

Kaip pasireiškia sailenblokų defektai?

Sailenblokų defektus, gedimus išduodančius ženklus galima atpažinti vairavimo metu. Žemiau pateikiame keletą galimų sailenblokų defektų požymių. Pastebėjus kurį nors iš jų, patariame nedelsiant apžiūrėti, o prireikus pakeisti tinkamai nebeveikiančius sailenblokus.
  • Padidėjusi, juntama kėbulo vibracija automobilio važiavimo metu;
  • Padidėjęs pakabos standumas;
  • Girgždesys, beldimas automobilio pakaboje;
  • Padidėjęs padangos protektoriaus šoninis nusidėvėjimas;
  • Padidėjęs pakabos svirties laisvumas.

Kokybiškas automobilio remontas IĮ „ŠASI“

Dauguma žmonių, norinčių remontuoti, keisti tam tikras automobilio dalis, susiduria su daugybe neaiškumų, klausimų, reikalaujančių specialisto patirties, konsultacijų. „Kokias stabdžių kaladėles rinktis?“, „Kokie pusašio gedimo požymiai rodo, jog jau turiu susirūpinti šios detalės keitimu?“. Į tokius ir panašius klausimus atsakyti bei kokybiškai, greitai atlikti įvairių detalių, tokių, kaip amortizatorių, guolių, automobilio važiuoklės remontą Utenoje arba Panevėžyje (ir kitus automobilių remonto darbus) galime atlikti mes – IĮ „Šasi“ – profesionalai, savo paslaugas klientams Lietuvoje teikiantys jau daugiau nei 26 metus. Mūsų autoservisus galite rasti Panevėžyje (Paliūniškio g. 13) bei Utenoje (Palijoniškio g. 1a). Dirbame taip, jog mus pasirenkantys klientai kelyje važiuotų techniškai tvarkingomis, saugiomis transporto priemonėmis ir jomis galėtų džiaugtis daugybę metų
Scroll to Top