Home » Stabdžių diskų tekinimas

Stabdžių diskų tekinimas

Stabdžių diskų tekinimas

Stabdant dreba vairas? Pailgėjo stabdymo kelias? Sprendimas – stabdžių diskų keitimas arba esamų stabdžių diskų tekinimas! Stabdžių diskų defektai yra juntami stabdymo metu. Gali atsirasti pašalinis stabdymo garsas, drebėjimas, o stabdžiai pasidaryti mažiau efektyvūs. Ne visuomet reikalingas diskų keitimas, kartais problemai spręsti gali būti pasitelkiamas stabdžių diskų tekinimas.

Stabdžių sistema veikia dėl trinties, atsirandančios tarp stabdžių disko ir spaudžiamų stabdžių trinkelių. Stabdžių diskas sukasi tokiu pat greičiu, kaip ir automobilio ratas, o stabdymo metu, proporcingai mažėja automobilio greitis, kol, galiausiai, automobilis sustoja. Tvarkingas stabdžių diskas sukdamasis atkartoja apskritimo formą ir yra simetriškas, taisyklingos formos. Stabdžių trinkelė prie disko privalo liestis visu paviršiumi. Stabdymo metu atsiradus trinčiai, sukuriamas didžiulis kiekis šilumos, kuris įkaitina stabdžių diską. Jei spaudimas netolygus, diskas skirtingose vietose šyla skirtingai ir tai sukelia formos pakitimą ir deformaciją. Pakeitęs formą, stabdžių diskas, sukelia jau minėtus simptomus, o jų šalinimui reikalingas remontas.

Stabdžių diskas gali būti pažeistas dėl stabdžių trinkelių ar stabdžių apkabos defekto. Jei stabdžių trinkelės forma pakitusi, stabdymo metu veikiama tik dalis stabdžių disko ploto, todėl atsiranda netolygūs įtempiai ir skirtinga temperatūra. Stabdžių diskas dyla toje vietoje, kur jį veikia stabdžių trinkelė. Ne visas disko plotas dyla tolygiai, todėl ilgainiui atsiranda disko paviršiaus netolygumų, kurie didėjant gali pradėti trukdyti sklandžiam stabdžių darbui.

Visų pirma, reikėtų vizualiai ir su matavimo įrankiais patikrinti esamą stabdžių diskų būklę. Tik tuomet galima nustatyti ar diskų tekinimas galimas. Jei stabdžių diskas yra stipriai susidėvėjęs ar turi gilių pažeidimų, iš esmės pakitusi disko forma, tuomet vienintelė išeitis – stabdžių disko keitimas. Daugeliu atvejų padeda stabdžių diskų tekinimas. Net maži nuokrypiai nuo taisyklingos formos yra juntami stabdant, o tekinimas sugrąžina diskui proporcingą formą ir pradines stabdymo savybes. Be to, stabdžių diskų tekinimas yra tvari ir leidžianti sutaupyti alternatyva diskų keitimui, nes po šios procedūros senieji stabdžių diskai yra remontuojami, nereikia pirkti naujų diskų, kuriems pagaminti ir pristatyti naudojamos žaliavos ir energijos resursai.

ŠASI

SAUGUMAS

KOMFORTAS

GEDIMŲ PATIKRA

KOKYBĖ

Kada reikia tekinti stabdžių diskus?

Stabdžių diskus reikėtų tekinti tuomet, kai pastebimas netolygus jų nusidėvėjimas, bet dar nėra būtinas keitimas. Pastebimi dėsningumai, kurios stabdžių disko vietos ir dėl kokių priežasčių nusidėvi dažniausiai, todėl patirties turintys darbuotojai gali tiksliai pasakyti ar tekinimas padėtų konkrečiu atveju. Tikrinami kiti stabdžių sistemos komponentai ir pašalinamos netolygaus disko dilimo priežastys, dažniausiai keičiamos stabdžių trinkelės ir gali būti atliekamas stabdžių suportų remontas arba apkabos remontas . Po tekinimo, diskai vizualiai atrodo lyg nauji, nes visas darbinis paviršius padaromas lygiu, pašalinamas tam tikro storio metalo paviršius. Tekinti stabdžių diskus yra pigiau, nei keisti naujais, o paslaugos atliekamos greitai.

Ar galima tekinti stabdžių diskus nenuimant jų nuo automobilio?

„Šasi“ autoservise Panevėžyje nuo šiol galimas stabdžių diskų tekinimas nenuėmus jų nuo automobilio! Dažnai tekinti stabdžių diskus atsisakoma vien dėl to, kad tekinant standartinėmis metalo tekinimo staklėmis, diskus reikia pilnai nuimti ir po tekinimo grąžinti į vietą. Šis procesas užima kur kas daugiau laiko ir reikalauja daugiau pastangų, nei pats tekinimas. Padidėja remonto kaina, nes didesnę laiko dalį užima montavimo darbai. Šiai problemai spręsti yra sukurtos specialios tekinimo staklės, kurių pagalba stabdžių diskus galima tekinti tiesiog ant automobilio. Užtenka ant keltuvo esančiam automobiliui nuimti ratą ir pritvirtinti įrangą, o stabdžių diskas išlieka originalioje vietoje visos procedūros metu. Šią įrangą naudoja nedaug automobilių remonto dirbtuvių. Paslaugą galima atlikti „Šasi“ autoservise Panevėžyje ir Utenoje.

Kaip atliekamas stabdžių diskų tekinimas?

Visų pirma, automobilis yra pakeliamas keltuvu ir nuimami automobilio ratai. Procedūra tokia pati, kaip ir atliekant kitą važiuoklės ar stabdžių remontą. Tuomet nustatoma ar stabdžių diskų tekinimas yra tinkamas sprendimas, atsižvelgus į diskų ir visos stabdžių sistemos stovį. Jei nusprendžiama atlikti tekinimą, nuimama stabdžių apkaba ir vietoje jos uždedamas tekinimo mechanizmas su tekinimo plokštele. Mechanizmas nustatomas konkrečiam stabdžių diskui, atsižvelgiama į disko dydį ir esamus netolygumus. Automobilyje įjungiama neutrali pavara ir prie stabdžių disko prijungiamas mechanizmas, priverčiantis stabdžių diską suktis tolygiu greičiu. Tuo metu, tekinimo mechanizmas keičia poziciją ir padaro disko paviršių tolygiu. Po tekinimo procedūros tikrinamas stabdžių apkabos veikimas, pakeičiamos stabdžių trinkelės ir visi komponentai grąžinami atgal. Procedūra atliekama greitai ir nereikalauja daug pastangų, be to nereikia atlaisvinti pagrindinių automobilio važiuoklės jungčių.

Scroll to Top