Home » Stabdžių sistemos remontas

Stabdžių sistemos remontas

Stabdžių sistemos remontas

Kiekvienas vairuotojas žino, jog automobiliui būtini tvarkingi stabdžiai, kurie tiesiogiai įtakoja Jūsų pačių ir keleivių saugumą. Daugiausia nelaimingų atsitikimų keliuose įvyksta dėl blogų oro sąlygų, prastos kelio dangos, žmogiškųjų faktorių, važiuoklės ir stabdžių gedimų. Deja, dėl pastarųjų gedimo atsitikę eismo įvykiai, baigiasi skaudžiausiomis pasekmėmis. Nors stabdžių sistemos gedimus galime pastebėti dar neišvažiavus iš kiemo, tačiau daugelis kartais ignoruoja atrodytų menkas, nesudėtingas bėdas ir jų remontą atideda vėlesniam laikui. Tačiau dažnai gedimai ignoruojami iki tol, kol kas nors atsitinka, arba kol jie tampa labai sunkiai pataisomi.

Stabdžių sistemos remontas

Stabdžių sistemos remonto svarba

Verta nepamiršti, kad nedidelių gedimų stabdžių sistemos remontas gali užkirsti kelią didesnėms problemoms ir kainuoja mažiau pinigų, negu sudėtingi, kruopštumo reikalaujantys darbai. Taigi, vos tik pastebėjus, jog stabdžiai blogai stabdo, automobilyje atsiranda jam nebūdingas garsas, stabdžių pedalas tampa laisvas ar kaip tik sunkiai spaudžiamas – būtina kreiptis į specialistus. Jie atidžiai apžiūrėję, naudodamiesi naujausiomis technologijomis, nustatys, kokius remonto darbus reikia atlikti. Vienas, atrodytų, paprasčiausias nemalonumas – pasibaigęs stabdžių skystis, gali stipriai įtakoti stabdymo kokybę. Nors daugelis pamiršta juos keisti, tačiau tai daryti būtina. Stabdžių skystį reikia keisti, jei užsidegė įspėjamoji lemputė automobilio skydelyje. Tuomet pirmiausia patikrinkite, ar rankinis stabdis yra nuleistas, jei taip, tuomet tai gali reikšti, jog yra trūkęs stabdžių vamzdelis ar šlangutė. Tokiu atveju važiuoti automobiliu nepatartina, reikėtų išsikviesti pagalbą ir keliauti į autoservisą. Stabdžių remontas Panevėžyje ir Utenoje „Šasi“ autoservisuose padės išvengti didesnių problemų.

Stabdžių sistemos gedimai

Labai dažnas stabdžių gedimas – tai trinkelių susidėvėjimas. Jei išgirdote ratų cypimą, gali būti, jog atėjo pats laikas keisti stabdžių kaladėles. Kadangi priekiniams stabdžiams tenka didesnė apkrova, jų trinkelės susidėvi greičiau, todėl jas rekomenduojama keisti dažniau negu galines. Tačiau, norint, kad stabdžiai veiktų tolygiai, reikėtų kartu pakeisti visas keturias. Laiku nesureagavus ir nepakeitus sudilusių kaladėlių galite sulaukti rimtesnių gedimų – ims dilti stabdžių diskai. Šių remontas yra daug sudėtingesnis, todėl kainuos tikrai daugiau laiko ir pinigų negu trinkelių keitimas.
Taip pat dažnai susiduriama su rankinio stabdžio gedimais. Visuomenėje vyrauja įvairių mitų, jog juo reikėtų naudotis kuo rečiau, tačiau iš tikrųjų, jį reikia naudoti nuolat, kad rankinio stabdžio lynas nepradėtų rūdyti ir strigti. Įstrigęs jis neleidžia stabdžių trinkelėms normaliai veikti, tuomet stabdžių diskai ima dilti skirtingai. Verta atminti, kad veikiantis ir naudojamas rankinis stabdis tarnaus daug ilgiau negu nejudinamas. Tačiau, jeigu jau susidūrėte su tam tikrais gedimais, turėtumėte kreiptis į autoservise dirbančius meistrus.
Nekeičiamos stabdžių trinkelės ar gendantis rankinis stabdis gali „prišaukti“ ir daug didesnių gedimų. Keičiant stabdžių trinkeles būtina apžiūrėti ir stabdžių diskus bei būgnus, kurių gedimai įtakoja blogą automobilio stabdymą. Jei yra griovelių, jie gali būti pašalinami nutekinant. Tačiau, jeigu griovelių dydis viršija rekomenduojamą normą, stabdžių diskus būtina keisti, kaip ir tuo atveju, kai jie yra stipriai nudilę ir neatitinka gamintojo rekomenduojamos ribos. Taip pat jų negalima tekinti, kai yra įtrūkimų ar kada buvo stipriai įkaitę.

Jūsų automobilio stabdžių sistema - patikimose rankose

Mūsų siūlomas stabdžių sistemos gedimų remontas Panevėžyje ir Utenoje yra atliekamas kvalifikuotų meistrų, kurie naudojasi naujausiomis technologijomis ir įrenginiais. Atliekame visus būtinus darbus (stabdžio skysčio, trinkelių keitimą, pašaliname rankinio stabdžio gedimus, keičiame vamzdelius bei šlangutes, tvarkome diskus ir būgnus, atliekame stabdžių suporto remontą ir t.t.). Šias svarbias automobilio sistemos dalis derėtų tikrinti ne tik prieš privalomąją techninę apžiūrą, bet įprasti tai atlikti reguliariai. Nedidelis savalaikis stabdžių sistemos remontas ir patikra gali padėti išvengti didelių problemų bei piniginių išlaidų ateityje.

Kaip išsirinkti patikimą meistrą?

Stabdžių sistemos remontą norisi patikėti tik patikimiems specialistams. Negalima rizikuoti stabdžių sistemos saugumu, nes tai yra viena iš pagrindinių saugaus eismo sąlygų. Beveik niekada nereikalingas pilnas stabdžių sistemos keitimas. Patikimi meistrai gali nustatyti tikslų gedimą ir pakeisti ar suremontuoti tik tą sistemos dalį, kurią reikia. Tokios paslaugos kaina yra kur kas palankesnė, o remonto darbai atliekami greičiau. Pigiau ne visuomet reiškia geriau. Kokybiškos paslaugos turi savo vertę. Automobilių remonto dirbtuvėse „Šasi“ Utenoje ir Panevėžyje visuomet stengiamės suteikti geriausią kainos ir kokybės santykį bei malonų, aptarnavimą su kiekvienam suprantama informacija. Patikėkite savo automobilio stabdžių sistemos remontą mums.

Scroll to Top